Barbour uvádí David Koller Acoustic Tour 2017

To nejlepší z Británie a to nejlepší z české hudební scény se spojilo. Britská módní značka Barbour se stala hlavním partnerem podzimního akustického turné Davida Kollera po českých a moravských městech.

 David Koller

„Kdo z vás někdy zavítal na jeden z největších hudebních festivalů na světě s proslulými interprety – Glastonbury – nemohl si nevšimnout lidí v nepromokavých bundách a holínkách. Ty jsou totiž do britského počasí nepostradatelné. A právě toto spojení nás zavedlo až na naší českou hudební scénu a ke spojení s Davidem Kollerem,“ přibližuje důvod spolupráce PR manažerka značky Barbour, Aneta Hoffmannová. Jedná se o netradiční a možná jedno z prvních partnerství hudebního interpreta a jeho turné přímo s módní značkou. A to i přesto, že se Acoustic Tour 2017 neodehrává pod britským nebem, ale v sálech a divadlech čtrnácti českých a moravských měst. Navíc oblečení Barbour nebude k vidění pouze na Davidovi, ale nosí ho celá kapela. „S kapelou se těšíme na všechny koncerty. Je to víceméně třetí akustické turné a máme radost, že se lístky už téměř vyprodaly,“ doplňuje David Koller. 

Na celém světě existuje jen jeden kousek oblečení, který nosí britská královna, James Bond i anglický teenager. Je jím tzv. Waxedjacket – nepromokavá bunda z povoskované bavlny. Během celého podzimního turné budou moci fanoušci Davida Kollera i značky Barbour vyhrát celkem 7 těchto ikonických bund. Více informací a pravidla soutěže naleznete na https://barbourxkoller.squarespace.com.

O značce Barbour

Bohatý příběh značky Barbour se začal psát v roce 1894, kdy John Barbour založil firmu J. Barbour & Sons v severoanglickém městě South Shields. Začal šít speciální nepromokavé oblečení pro námořníky, rybáře, farmáře a dělníky, aby je ochránil před typicky britským nepříznivým počasím. Charakteristickým prvkem značky je tartan - kostkovaný vzor s různobarevnými linkami v horizontálním a vertikálním směru, který značka Barbour hojně ve svých kolekcích používá. Dnes Barbour disponuje patenty na sedm exkluzivních tartanových vzorů, díky kterým jsou produkty této značky okamžitě rozpoznatelné. V současnosti řídí firmu již pátá generace rodiny Barbour, přičemž zůstává věrná svým kořenům a původním hodnotám. Za desetiletí svého působení se Barbour stal autentickou britskou značkou, jež nabízí pestrou škálu oblečení a je milována po celém světě díky své funkčnosti, kvalitě a detailnímu vypracování.

Značku Barbour přináší na český a slovenský trh společnost VERMONT Holding a.s., která vlastní výhradní zastoupení také pro značky GANT, La Martina, Peak Performance, Nautica, Odd Molly, Cremieux a KARL LAGERFELD. Více na www.vermont.eu.

David Koller