David Koller si plní sen, na turné zahraje jako Nirvana

David Koller už brzy vyrazí po českých a moravských divadlech. Zřejmě nejvýznamnější současný muzikant střední generace českého bigbítu představí fanouškům své písně ve speciálních akustických úpravách.

Turné volně naváže na unikátní koncertní projekt z jara loňského roku, kdy Koller odehrál vyprodané koncerty s komorním tělesem Agon Orchestra. Zatímco tehdy zněly skladby ve velkolepých aranžích dechů a smyčců, letošní akustické koncerty nechají vyniknout křehké kráse Kollerových melodií a textů.

„Úžasný a nečekaný návrat k folku a k hudebním kořenům jsem vnímal kdysi s Nirvanou a jejím slavným unplugged koncertem. Už tehdy jsem měl touhu si to někdy také zkusit. Zatím jsme vždy hráli "elektricky", sice třeba s orchestrem, ale úplně akusticky ještě nikdy. Teprve teď poprvé pojedeme koncerty bez rudých oček Maršálů,“ říká David Koller.

Playlist vystoupení v českých a moravských divadlech bude těžit především z repertoáru Kollerbandu, hlavně z písní, které Kollerband natočil ve studiu jako session unplugged a které jsou fanouškům k dispozici ke stažení na webu clickmusic.cz.

„Vedle věcí Kollerbandu zahrajeme také akustické verze písní z mých sólových alb i z repertoáru kapel, ve kterých jsem působil,“ dodává bývalý člen Lucie, Jasné páky, Žentouru nebo Pusy.

Na jarní akustické turné vyrazí zpěvák, bubeník a kytarista David Koller se svou dlouholetou doprovodnou kapelou ve složení Tomáš Marek a Adam Koller – oba bicí a percussion, Michal Pelant - kytara, zpěv, Michal Nejtek – piano a Marek Minárik - akustická basa. „Půjdeme hodně na dřeň a chceme také více improvizovat. Moc se na to těším,“ dodává David Koller.

27.02.    Ostrava
28.02.    Brno
16.03.    České Budějovice
02.03.    Příbram
19.03.    Praha
25.03.   Tábor
05.04.    Hranice na Moravě
06.04.    Klatovy