DVOJE KŘTINY

David Koller měl včera hned dvojí důvod k oslavě – v rozmezí pár hodin přivítal na světě svého třetího syna Nikolu (52cm/4,32kg) i nové (po třinácti letech druhé sólové) album Nic není nastálo.

DAVID KOLLER měl včera hned dvojí důvod k oslavě – v rozmezí pár hodin přivítal na světě svého třetího syna Nikolu (52cm/4,32kg) i nové (po třinácti letech druhé sólové) album Nic není nastálo.

 

„HUDBA MĚ NIKDY NEBAVILA VÍC…“ říká DAVID KOLLER

Albová novinka, kterou si hudebník sám zprodukoval a složil pro ni devět písní, dostala název podle pilotního singlu, který v rekordním čase bere tuzemská rádia ztečí. Stejnojmenný videoklip vznikl v režii Dominika Miškovského (klipy sk. Lucie: Daniela a Srdce) a v mistrovském střihu Filipa Maláska  bude dokončen tento týden. Již v tuto chvíli lze ale říci, že jeho netradiční filharmonické pojetí bude nečekaným a velkým překvapením…

Album Nic není nastálo přináší dvanáct skladeb a sám David Koller jej celkově hodnotí jako stylově podstatně pestřejší. “Oproti mé poslední nahrávce,( albu Kollerbandu), který byl záměrně rockově sevřený, jsme tentokrát šli do odlišných poloh. Je tam například smyčcový nonet, hodně věcí hraje klavír, který je v jedné skladbě dokonce dominantní, někde jsme užili i samply..Album je výrazně barevnější zvukově i náladou

Vetšiny nástrojů se na nahrávce spolu s Davidem Kollerem zhostila jeho nová kapela složená z baskytaristy Marka Minárika (který se zpěvákem spolupracoval již v Lucii, Puse atd.), kytaristy Michala Pelanta z kapel Chameleon a Tygr a Gang a klávesisty z Agon Orchestra – Michala Nejtka. Ve stejném složení se skupina představí již záhy i na živo - prvně 21.11. v rámci koncertního křtu v Brně v KD Semillaso, o dva dny později, tj. 23.11. ten samý program čeká na návštěvníky pražského Paláce Akropolis.

 

„Speciálním hostem bude na obou vystoupeních DJ Honza # a na pódiu nás doprovodí ještě bubeník Martin Valihora, který se podílel už na vzniku nahrávky a který by s námi měl absolvovat i nadcházející jarní turné” prozrazuje David Koller.