Konopí je lék - benefiční koncert

Ateliér ALF,o.s, Art Frame, s.r.o., Junior Klub Na Chmelnici ve spolupráci s partnery pořádají benefiční koncert Konopí je lék aneb Fénixovy slzy pro Ateliér ALF na podporu Dušana a Radomíry Dvořákových 11. května 2010, Palác Akropolis, Praha

Ateliér ALF,o.s,  Art Frame, s.r.o., Junior Klub Na Chmelnici ve spolupráci s partnery pořádají benefiční koncert

Konopí je lék

aneb

Fénixovy slzy pro Ateliér ALF

na podporu Dušana a Radomíry Dvořákových

11. května 2010,  Palác Akropolis, Praha

 

 

Hrají:Jan&Matěj Homolovi( Wohnout), Visací zámek, David Koller, Jasná páka,  Petr Váša, Slum, Hudba Praha, Divokej Bill, Švihadlo, Echt, Vlasta Třešňák band, Bobr chutná dvakrát. Uvádí Zdeněk Suchý. 

K benefičnímu koncertu: Dušan a Radomíra Dvořákovi léčí nemocné konopím. Jsou obžalování s trestní sazbou 10 let vězení. Ústava jasně popírá kriminalizaci takovéhoto jednání. Nejvyšší soud v roce 2008 rozhodl, že pěstování a zpracování konopí k léčbě není trestný čin a 3 produkty léčivé konopí (herba, resina, tinctura) byly zařazeny mezi neregistrované léčivé látky Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

 

Když Dušan Dvořák v červnu 2009 veřejně oznámil, že v bezbariérové škole pro dospělé Ateliér ALF v Praze na Žižkově otevře konopnou lékárnu, kam budou moci lékaři posílat nemocné pro léčivé konopí, státní orgány provedly v srpnu u Dvořáků domovní prohlídku a ze zahrady sklidily zhruba tisícovku rostlin léčivého konopí určených pro mezinárodní výzkum a léčbu. Konopí patřilo odborné společnosti Konopí je lék,o.s. S minimem léčivého konopí byla v Praze na Žižkově na sv. Václava 28. září 2009 otevřena za účasti primátora Prahy a lékaře Pavla Béma v bezbariérové škole Ateliér ALF v galerii Jaroslavy Moserové Konopná apatyka královny koloběžky první. Město Praha a Žižkov Ateliér ALF dlouhodobě podporují jako příklad reformy terciálního vzdělávání i otevřené komunitní centrum.

Do konopné lékárny dnes posílají lidé z celé republiky konopí pro nemocné zdarma a konopnou apatyku státní orgány tolerují. Konopná apatyka pravidelně hostí Konopnou akademií, kde se pacienti, lékaři  a dalšími odborníci včetně rodinných příslušníků nemocných učí a diskutuje se zde nejlepší a nejúčinnější forma výroby a aplikace konopných produktů, zejména konopného výtažku s názvem Fénixovy slzy vyráběné dle receptury Konopné apatyky královny koloběžky první. Tato receptura je zveřejněna na www.konopijelek.cz a je věnována všem kriminalizovaným lidem světa, a především pak nemocným a autoru Fénixových slz Ricku Simpsonovi z Kanady. Odborná společnost Konopí je lék,o.s. má zájem vybudovat v Ateliéru ALF konopnou kliniku s lázněmi. Registraci pěstírny konopí v Ateliéru ALF předal kabinet premiéra Jana Fischera k vyřízení ministerstvu zdravotnictví v březnu 2010.

 

Dušan Dvořák obdržel za vzdělávání veřejnosti léčivým konopím v roce 2009 od premiéra Jana Fischera cenu vládního výboru pro zdravotně postižené, od roku 2000 žádá vládu o povolení k výzkumu léčby konopím a pravidelně oznamuje státním orgánům, že konopí k léčbě nemocných pěstuje.

Dušan Dvořák je zakladatelem odborné společnosti Konopí je lék,o.s. a  řady inovativních zdravotně sociálních služeb pro zejména chronicky nemocné a handicapované, jeho práci v oblasti léčby konopím podpořili významní světoví vědci jako např. prof. Albert Hofman nebo prof. Lumír Hanuš a exrektoři Univerzity Palackého v Olomouci prof. Jana Mačáková a prof. Josef Jařab.

 

Výtěžek benefičního koncertu Konopí je lék je věnován první a dosud bohužel jediné české bezbariérové škole pro dospělé otevřené i lidem s těžkými handicapem Ateliér ALF v Praze na Žižkově, který Dušan Dvořák v roce 2006 založil a kterému české státní orgány ministerstva práce a sociálních věcí dluží k dubnu 2010 přes tři miliony třistatisíc korun a dluh se stále zvyšuje. Stát však dluh odmítá zaplatit, i když si vybudování otevřené školy pro dospělé určené i lidem s těžkým handicapem v roce 2005 objednal a do školy investoval přes 10 mil. Kč

Malá nezisková organizace Ateliér ALF,o.s. dosud stále školu bez podpory státu provozuje a provozuje ji stále otevřenou řadě znevýhodněných a nezaměstnaných v řádně akreditovaných a dobře uplatnitelných rekvalifikačních kurzech. Ateliér ALF byl v roce 2009 na konferenci ministrů práce a sociálních věcí EU vyhodnocen  jako příklad dobré praxe projektů Evropské unie.

Součástí benefičního koncertu Konopí je lék aneb Fénixovy slzy pro Ateliér ALF je aukce umělecké tvorby absolventů Ateliéru ALF, konkrétně aukce spodního prádla Yoko Ono a originál fotografie Jindřicha Štreita z cyklu Cesta ke svobodě, která je uvedena na titulní straně www.konopijelek.cz. Aukce probíhá od začátku května na www.aukro.cz

V květnu je také v Olomouci pořádáno několik benefičních koncertů Konopí je lék aneb Fénixovy slzy pro Ateliér ALF. Dušan Dvořák s přáteli a partnery v Olomouci vybudovali Středisko prevence, léčby a rehabilitace drogových závislostí P-centrum, galerii U mloka a je autorem v Olomouci sídlícího poradenského a vzdělávacího serveru InternetPoradna.cz. V Olomouci a Praze 15 let společně s manželkou, přáteli a desítkami dalších neziskových organizací pořádají Týdny pro duševní zdraví.

 

Hledáme filantropy, mecenáše i investory pro Konopí je lék v Ateliéru ALF.

 

Sbírka Fénixovy slzy pro Ateliér ALF je registrována Magistrátem hlavního města Prahy a číslo účtu sbírky je: 229139510 / 0300

 

Pořadatel: Ateliér ALF,o.s., oficiálním partnerem Ateliéru ALF je Konto bariéry Nadace Charty 77, NNO Sananim, Rytmus, Ježek a Čížek a Česká unie pro podporované zaměstnávání, partnerem Ateliéru ALF jsou dobrovolníci, neziskové organizace, soukromé firmy, hlavní město Praha a Žižkov.  

Partneři koncertu: Railreklam, Akropolis reality, Bayer& Romsy ...