ROCKER POMÁHÁ OPUŠTĚNÝM DĚTEM A BOJUJE ZA SVĚTOVÝ MÍR!

O mimohudebních aktivitách, kterým se věnuje český rocker David Koller, se příliš mnoho neví. Jen málokdo tuší že se spolu s Terezou Maxovou angažuje v pomoci znevýhodněným a "odloženým" dětem v ústavní péči. Dlouhých třináct let uběhlo od modelčina účinkování v nadčasovém videoklipu skupiny Lucie - "Pohyby". Obě osobnosti českého showbyznysu však neustále dokazují že jim sociální otázky nejsou cizí.

 Šarmantní modelka, dnes hrdá maminka dvou dětí organizuje každoročně charitativní módní přehlídku podporovanou domácími i zahraničními hosty.  Charismatický zpěvák upozorňuje na nedostatek lásky a problematiku opuštěných dětí v nové skladbě, která vyjde na jaře příštího roku.

Pomocnou ruku pro ty nejmenší se snažil podat i České Diakonii, s cílem vybudování nové školy pro děti s kombinovaným postižením. Do internetové aukce předmětů známých osobností věnoval své bubenické paličky, kterými odehrál poslední koncert s legendární Lucií.  Bývalý frontman obdivovaného česko-slovenského rockového seskupení věří, že také svojí částí přispěl k naplnění vizí organizátorů aukce.

 Závěr roku přinesl Davidovi Kollerovi několik dalších příjemných projektů. Světový pochod za mír, který na Novém Zélandu zahájila mezinárodní humanistická organizace "Svět bez válek", se začátkem listopadu přesunul i do České Republiky. Respektovaný  bubeník vyjadřuje v krátkém klipu svůj nesouhlas vůči zvěrstvům druhé světové války a doufá že podobné ohavnosti páchané na lidech se už nikdy nebudou opakovat. Připojil se také k žádosti o absolutní dekriminalizaci osob pěstujících a přechovávajících konopí  k terapeutickým účelům. Podpořil tak předsedu odborné společnosti Konopí je lék, Dušana Dvořáka, jehož léčivý produkt Felixovy slzy vyvolal obrovskou vlnu diskusí mezi odbornou veřejností.