ČEŠTÍ BUBENÍCI SI PODMANILI AMERICKÉ PUBLIKUM!

Respektovaný hudebník David Koller, opět potvrdil svou muzikální nekonvenčnost, tentokrát v americkém Washingtonu. V rámci největšího festivalu pro děti se výběr uznávaných českých bubeníků představil v prestižním Kennedyho Centru. Už osm let toto setkání bubeníků posouvá hranice rocku, jazzu a etno hudby na vyšší level, právě prostřednictvím unikátní improvizace na jevišti.

 

Jeden z autorů projektu Pavel Fajt, podporuje multižánrovost a na letošní, listopadovou koncertní šňůru si pozval jazzmana Alana Vitouše, mistra etno-nástrojů Miloše Vacíka a rockera Davida Kollera. Každý rok vystupuje jiná sestava a na sladění se v New Yorku nezbyl vůbec čas. Kromě návštěvy Metropolitního muzea nebo koncertu Káji Růžičky juniora, si právě Koller vyzkoušel roli zvukaře a nahradil tak nemocného technika úvodního koncertu v Českém domě. Nicméně tolik zmiňovaná prasečí chřipka nezastrašila talentované muzikanty a americký svátek Haloween si užili v portorikánském stylu v klubu Gonzalez y Gonzalez.

 

 Příjemným překvapením latinsko amerického klubu Jazz Standard bylo vystoupení kapely "Go home" a jejího dvorního bubeníka Scotta Amendoly, jehož věrní fanoušci znají z alba Lenky Dusilové Mezi světy. Delegaci považovaných bubeníků  osobně uctili také v Mongolské restauraci. Pravděpodobně nejsilnější vzpomínky ze dne mongolské kuchyně zůstanou Davidovi Kollerovi, kterému národní speciality na pár dlouhých hodin potrápili žaludek. Není divu, jídelníček nabízel tvůrčím umělcům opravdu neobvyklé překvapení.  Zdá se že delikatese  "Bílý pes"  dovážené výhradně z Japonska, se bude Koller vyhýbat velkým obloukem.