Podpořte se mnou léčebné využití konopí

Vážení a milí,

dovolte, abychom Vás upozornili na právě probíhající Petici za legislativní změny zpřístupňující pacientům v České republice léčbu konopím a umožňující jeho výzkum (www.lecebnekonopi.cz). Jde o iniciativu pacientů, kterým léčba konopím může pomoci nebo již nelegální cestou pomáhá, a odborníků - lékařů a výzkumníků a občanů v zastoupení neziskové organizace Konopa.

Petice reaguje na skutečnost, že konopí představuje efektivní a v řadě případů také nejefektivnější známou léčbu u více než dvou desítek diagnóz, sahajících od neuropatické bolesti, přes roztroušenou sklerózu, nechutenství při chemoterapeutické léčbě po kožní problémy a další. Pacienti v České republice si ale na rozdíl od těch ve Švýcarsku, Kanadě, Izraeli, Rakousku, Kanadě, Holandsku a dalších zemích tuto léčbu musí opatřovat na černém trhu a lékaři jim za současného legislativního stavu nemohou pomoci. Konopí zároveň představuje naději u léčby nádorových onemocnění, v této oblasti je však výzkum na počátk u a odborníci jsou v něm v řadě zemí velmi omezeni díky zákazu využití konopí pro léčbu a výzkum.

Petice požaduje dva hlavní kroky, které umožní zpřístupnění konopí pro léčbu a výzkum a které jsou zcela realistické v kontextu mezinárodního práva i situace v ČR. Ty se dosud neuskutečnili zejména proto, že jim příslušné orgány a instituce nedávají dostatečnou prioritu:

1. změnit zákon o návykových látkách, který je víc omezující, než mezinárodní úmluvy OSN - tak, aby povolil využití konopí s obsahem THC vyšším než u tzv. technického konopí, pro léčebné a výzkumné účely

2. zřídit kontrolní orgán (to je podmínka OSN), který bude na léčebné využívání konopí dohlížet, a zajišťovat konopí v potřebné kvalitě.

Petice si klade za cíl upozornit politické zastoupení a příslušné orgány a instituce na to, s jakou netrpělivostí a nadějemi očekávají zpřístupnění ve světě dostupné léčby konopím pacienti a odborníci v ČR, a že je k tomu dostatečná vůle mezi občany. Tuto zjevnou podporu bude nutné dokládat v libovolné fázi zpřístupnění léčebného konopí v České republice, od úvodní debaty v médiích a ve společnosti, přes legislativní a administrativní proces, který může být kdykoli zablokován některou z politických stran či institucí, například z důvodu předsudků vůči konopí jako nelegální droze.

Předem děkujeme, pokud se rozhodnete tento email rozšířit mezi své známé a přátele a upozornit je tak na důležitost každého dalšího signatáře, kteří mohou petici podepsat na http://www.lecebnekonopi.cz/petice/podepsat. Novinky ohledně petice můžete sledovat také na www.facebook.com/lecebne.konopi. Petici je možné stáhnout, vytisknout a šířit ji mezi další osoby, které nemají dobrý přístup k internetu, a posléze ji zaslat na adresu sdružení Konopa o.s. K propagaci petice jsou k dispozici bannery a také vzorový dopis.

Petiční výbor současně uvítá jakoukoli další pomoc a podporu při propagaci a rozšiřování petice.

S pozdravem a přáním pěkného dne

o.s. Legalizace.cz